גודל בריכת שחייה ביתית – המדריך לתכנון בריכה ביתית מושלמת

מה הגודל המומלץ לבריכת שחייה ביתית? מה אמור להיות עומק בריכת שחייה פרטית? מה התקנות לבניית בריכת שחייה בבית? כל הדברים שחשוב וצריך לדעת כשמחליטים לבנות בריכה בבית

בריכת שחייה ביתית לא נועדה רק כדי להפוך את החצר שלכם למרשימה יותר. בריכות שחייה ביתיות אמורות גם לשדרג את איכות החיים של המשפחה. כאשר מתכננים בריכת שחייה ביתית, גודל בריכת שחייה ביתית הוא פרמטר משמעותי, שיכול להשפיע על חוויית השימוש והנוחות באופן משמעותי.

מה הן התקנות לבניית בריכת שחייה ביתית?

בטרם תבחרו את גודל הבחירה שלכם, חשוב מאוד להכיר את התקנות לבריכת שחייה ביתית ולוודא שאתם עומדים בהן:

• הגודל המינימלי של מגרש לבניית בריכת שחייה ביתית חייב להיות לפחות 500 מ"ר. במקרים מסוימים ניתן לקבל היתר בנייה עבור שטח קטן יותר.

• המרחק הבריכה מהבית חייב להיות 3 מטר לפחות.

• המרחק מגבולות המגרש לבריכה חייב להיות לפחות 1 מטר.

• שטח הבריכה עצמה חייב להיות עד ל-12% משטח המגרש הפנוי לבנייה.

• נפח הבריכה צריך להיות עד כ-150 מ"ק כשהעומק המקסימלי שלה יהיה עד ל-180 ס"מ.

• קיימים מקרים חריגים בהם ניתן להשיג גם היתר בנייה לבריכת שחייה ביתית בעלת עומק עומק של 220 ס"מ.

• יש להתקין מדרך רגל בטיחותי מעומק של 1.2 מטר.

• חובה לבצע גידור מסביב לבריכה, כדי למנוע כניסת ילדים ללא השגחה, בגובה של לפחות 110 ס"מ. על הגדר לכלול שער הכולל גם מנגנון נעילה.

• יש להשתמש בחומרים מונעי החלקה באתר בניית בריכת השחייה הביתית.

• עליכם לבצע את כל סידורי הבטיחות הדרושים בהתאם לסוג הבריכה. לדוגמה: יש להתקין ידיות אחיזה, סולם, מדרגות בחלק הרדוד של הבריכה ועוד.

עומק בריכת שחייה פרטית – מה חשוב לדעת?

בשנים האחרונות השתרשה ההעדפה לעומק אחיד של בריכות שחייה פרטיות של מטר 1.50 – 145 מטר.

בריכת שחייה פרטית של פיברגלס קרמית (קומפאס) מגיעה לרוב בעומק של 1.50 או 140 מטר. רק דגמים מעטים מגיעים עם עומק משתנה.

עומק בריכת שחייה פרטית מתועשת, מתחיל במטר אחד ומגיע עד ל-1.80 מטר. העומק משתנה גם ביחס לגודל הבריכה.

עומק בריכת בטון ביתית ניתן לעצב. לרוב מדובר בעומק של 1.10 עד 1.80 מטר, תלוי בגודל הבריכה ובמידת השיפוע.

התקנות בנושא עומק בריכת שחייה פרטית מדברות על מדרך רגל מ- 1.20 מטר והלאה. כשהשיפוע בבריכה לא יעלה על 5 אחוז.

איזה גודל בריכת שחייה ביתית יתאים לכם?

כשזה מגיע לבריכות שחייה פרטיות בישראל, הגודל הבינוני הוא הפופולרי ביותר (7X3).

השיקולים בכל הנוגע לגודל בריכת השחייה הם בעיקר גודל השטח הפנוי וגם הגבלות רישוי למיניהן (רגולציה). ישנם מגרשים קטנים, בהם גודל הבריכה אף מצטמצם ל- 5X3 מטר או 4X2 מטר או 6X3 מטר.

כשהמגרש גדול והכיס עמוק יותר, כך גודל הבריכה הביתית יכול לגדול ל-15X4 או 15X5 ואפילו 25X5 (למי שרוצה בריכה פרטית חצי אולימפית בבית).

כשזה מגיע לבריכות מתועשות אין כמעט הגבלה. אם קבלן הבריכה הוא אדם מקצועי, קפדן עם ניסיון וותק בבניית בריכות – הן יחזיקו מעמד לאורך זמן למרות הגודל.

במקרה של בריכות בטון כמובן שאין כלל הגבלה.

בשנים קודמות, טרם עידן התפלת המים, בתקופת בצורת, מידות בריכות השחייה הפרטיות הצטמצמו למינימום. כיום בעידן התפלת המים, קיימת הקפדה לצרוך כמה שפחות כמויות של מים.

רוחצים המעוניינים בבריכת שכשוך למטרות כיף ו-fun יבחרו בגודל בינוני-קטן ולא ישקיעו יותר מדי.

למי שמעוניין בבריכה ביתית לצורך לימודי ואימון שחייה, כדאי לבחור בבריכה בעלת אורך על חשבון הרוחב. במידה ואין לו שטח גדול, הוא ישקיע במערכות שחייה מתקדמות, שישמשו אותו לשחייה בכל גודל של בריכה כמעט.

בכל מקרה – ה״מידות״ של בריכות ocean הן מידות טובות!

 בריכות שחייה פיברגלס מידות

קיימות הגבלות בנוגע למידות של סוג הבריכה. בכל הנוגע למידות בריכות שחייה פיברגלס הגודל יכול להגיע למקסימום 11X3 מטר או 13X4 מטר בהזמנה מיוחדת ויקרה.

מה לבדוק כשמחליטים מהו גודל הבריכה שיתאים לכם?

בחירת הגודל המתאים לבריכה עשויה להשפיע גם על ההתאמה שלה לשטח הזמין בחצר, המספר הצפוי של משתמשים והתקציב הזמין. כשבוחרים בגודל של הבריכה, חשוב לקחת בחשבון גם את צרכי המשפחה ואת הצפי השנתי בשימוש בבריכה.

לכן, בניית בריכת הבית היא השקעה חשובה ומורכבת שדורשת תשומת לב ותיאום טוב בין הצרכים האישיים של המשפחה לבין המשאבים והתקציב הזמין. החלטה נבונה ומושקעת עשויה לשפר באופן משמעותי את איכות החיים והפנאי של כל המשפחה

כאשר מחליטים על גודל בריכת שחייה פרטית שתתאים לצרכי המשפחה ולחצר הבית, חשוב לשקול מספר פרמטרים שישפיעו על ההחלטה. מה בעצם חשוב לשקול?

1. שטח החצר: חשוב להעריך את גודל החצר ולהבין את המרחב הזמין להתקנת הבריכה. בחצר קטנה, יתכן שיהיה מקום מוגבל לבריכה גדולה ותאלצו לבחור בבריכה קטנה יותר.

2. תקציב: התקציב הזמין לבניית הבריכה משפיע כמובן גם על גודל הבריכה. התקציב משפיע גם על החלטות אחרות בנוגע לסוג הבריכה, החומרים והאביזרים שייבחרו.

3. מספר הרוחצים: חשוב לשאול את עצמכם כמה אנשים ישתמשו בבריכה באופן קבוע. במשפחות גדולות, יתכן שיהיה צורך בבריכה גדולה יותר.

4. מטרת השימוש: האם הבריכה תשמש לשחייה רגילה, לכיף ולהנאה? או שמדובר בבריכה שמטרתה לשמש את המשתמשים לשחייה מקצועית ואימונים? מטרת השימוש תשפיע על העומק, הגודל והתכנון של הבריכה.

5. נוף ועיצוב: עיצוב החצר והנוף הכללי של הבית יכולים להשפיע על גודל בריכת שחייה ביתית, העיצוב והסגנון הרצוי. חשוב לוודא שהבריכה משתלבת בצורה הטובה ביותר בסביבה הקיימת.

החלטתם לבנות בריכת שחייה ביתית?

השלב הבא הוא לבחור בצוות מקצועי שיידע להוביל אתכם בבטחה אל הבריכה המושלמת.

הצוות של ocean בריכות שחייה מציעים שירות מקצה לקצה, מתחילת התכנון, בחירת גודל הבריכה ועד להתקנה והתחזוקה.

מתלבטים איזה גודל בריכת שחייה ביתית יתאים לחצר ולצרכים שלכם?
התקשרו אלינו ונשמח לסייע לכם:
054-7865115 

מאמרים נוספים

IMG_5685

מהי בריכה הידראולית?

בריכה הידראולית היא בריכה בעלת במה/רצפה כפולה, שעולה מתחתית הבריכה בצורה של ליפט הידראולי. זוהי בריכת שחייה עולה ויורדת, בריכת שחייה דינמית, הנחשבת גם לבטיחותית

קרא עוד »

ocean-pro בוואטסאפ

תפריט נגישות

יש לך שאלה?

מלא את הפרטים ונחזור אלייך במהרה.

התקשרו